Terény a tipy na stezky

Pro zcela běžné bruslení je třeba alespoň průměrná asfaltová cesta. Pro začátek je nejlepší rovinka, protože není obtížné vyjet nějaký ten kopeček, ale daleko horší je ho bezpečně – pro sebe ale i pro ostatní – a bez pádu sjet. Proto je také lepší využívat cyklostezek než běžných silnic, kde jezdí auta. Pozor si musíme dávat i na to, že při jízdě s hůlkami zabíráme daleko více místa, a tak je třeba tomu věnovat i patřičnou pozornost. A v neposlední řadě není pro začínající Nordic Bladery bezpečná jízda za mokra, obzvláště když mají hodně tvrdá kolečka! Do koleček se dostávají nečistoty a na mokrém podkladu kolečka více podkluzují. A pak to o to víc bolí.

K využití kromě běžných asfaltovek v okolí měst jsou již i speciální in-line/cyklo trasy. Některé jsou i zcela v přírodě. Příkladem takové trasy je zrekonstruovaná komunikace mezi Stožcem a Novou Pecí v srdci Šumavy, která vede kolem Mrtvého luhu v I. zóně Národního parku Šumava, a je tak jednou z mála tras v pohoří naší republiky. A navíc se dá zhruba uprostřed občerstvit či využít penzionu s restaurací v osadě Červený Kříž. Více Zde.

V některých zahraničních zemích mají přímo trasy pro in-line bruslení – jedna trasa vede i poblíž Vídně.

Pokud byste o nějakých trasách u náš či v zahraničích věděli a měli je navíc i vyzkoušené, tak nám o nich, prosím, napište a podělíte se tak nejen s námi, ale i s ostatními, které budeme informovat prostřednictvím našich webových stránek.

Autor:Lynxxi & Mira

Typy na trasy v Brně

Brno-inline zde najdete nejen typy na trasy, ale i další informace o inline bruslení.

chuze/stezky.txt · Poslední úprava: 07.01.2014 14:15 (external edit)

Mgr. Miroslav Mira, mobil 776 750 814, info@severskachuze.cz, www.severskachuze.cz